loader
Noclegi wolne miejsca Noclegi z rabatem Ustronne noclegi Boże Narodzenie Sylwester Rezerwuj on-line +Dodaj ofertę
spanie w górach
Darmowe konto wczasowicza.
Włącz dodatkowe opcje!
Darmowe konto można założyć z wykorzystaniem profilu Facebook.

Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.

zamknij

Użyj konta Facebook

Polskie góry - oferty z rabatami

Wakacje online

Informacje o Andrychowie

Województwo: małopolskie Powiat: wadowicki Gmina: Andrychów

Ludność: 20000 (dane z roku: 2018)

Kod pocztowy: 34-120 - Poczta: Andrychów

noclegi w Andrychowie

Zabytki: W centrum miasta znajduje się Park Miejski a w nim Zamek Andrychowski (Pałac Bobrowskich z I poł. XVII w.).

Rynek w Andrychowie jest nieregularny (był wielokrotnie przebudowywany i powiększany poprzez wyburzanie domów i zasypanie stawu), otoczony niewielkimi kamienicami powstałymi w większości na przełomie XIX/XX w.

Godny uwagi jest barokowy kościół pw. św. Macieja (1721) oraz liczne zabytki architektury drewnianej

W Andrychowie, i w gminie Andrychów można odnaleźć wiele oryginalnych przykładów architektury drewnianej. Niestety, najcenniejsze domy podcieniowe praktycznie się nie zachowały (zostały zniszczone po wojnie przez komunistów lub beztrosko przebudowane w latach 90. XX w. zatracając swój charakter). Prawdopodobnie ostatni dom podcieniowy można oglądać na andrychowskim Rynku (obecnie znajduje się w nim piekarnia). Charakterystyczna dla całej gminy Andrychów jest obecność dużej liczby kapliczek przydrożnych.

Atrakcje turystyczne: Beskid Andrychowski (wschodnia część Beskidu Małego) ze szczytami Leskowiec i Groń Jana Pawła II oraz Gościńcem Kocierskim – trasą o dużych walorach krajoznawczych.

Pieszy szlak turystyczny: Świnna Poręba – Magurka Ponikiewska – Schronisko PTTK Leskowiec – Przełęcz Pod Gancarzem – Gancarz – Narożnik – Przełęcz Kaczyńska – Inwałd – Andrychów

Obiekty sportowe: basen, hala sportowa, stadion sportowy, skatepark, korty tenisowe

Kościoły: Barokowy kościół pw. św. Macieja z XVIII w.

spanie w Andrychowie

Opis miejscowości: Andrychów ma wieloletnią tradycję tkacką, oparte głównie na uprawianym w okolicy lnie, a później na importowanej bawełnie. W 1908 r. w Andrychowie powstała Pierwsza Galicyjska Tkalnia Mechaniczna należąca do braci Czeczowiczków, w 1938 przekształcona w kombinat przędzalniczo-tkacki. W okresie PRL-u upaństwowiona, funkcjonowała jako Zakłady Przemysłu Bawełnianego. W latach 50-tych XX w. w Andrychowie znajdowały się Zakłady Silników Wysokoprężnych. Andrychów jest dziś jednym z ważniejszych centrów przemysłowych w województwie małopolskim. Rozwija się tu przemysł maszynowy, włókienniczy i bawełniany. Na terenie miasta znajdują się m.in.: Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Andropol S.A., Wytwórnia Silników Wysokoprężnych Andoria S.A., Andrychowska Fabryka Maszyn S.A., Done Deliveries Sp. K, Wosana S.A., KZWM Ogniochron S.A., SM Logistic Sp. z o.o., Komplet Plus sp. z o.o. i BH Karcz Sp. z o.o. W 2009 r. wyprodukowana w Zakładzie Przemysłu Bawełnianego Andropol S.A. antybakteryjna tkanina, zdobyła złoty medal na prestiżowym międzynarodowym salonie wynalazków w Genewie. Tkanina przeznaczona dla lekarzy i personelu medycznego ma chronić przed przemieszczeniem się bakterii.

tanie noclegi w Andrychowie

Trochę historii: Pierwsze wzmianki o Andrychowie pojawiły się w 1344 r. pod nazwą: Henrychów. Jan Długosz ok. 1440 r. używał nazwy Gendrzychow. W czasie przynależności do Królestwa Galicji oraz okupacji hitlerowskiej, miasto nosiło niemiecką nazwę Andrichau.


Informacja: Na terenie miasta znajdują się m.in.: Andrychowskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Andropol S.A., Wytwórnia Silników Wysokoprężnych Andoria S.A., Andrychowska Fabryka Maszyn S.A., Done Deliveries Sp. K, Wosana S.A., KZWM Ogniochron S.A., SM Logistic Sp. z o.o., Komplet Plus sp. z o.o. i BH Karcz Sp. z o.o. W 2009 r. wyprodukowana w Zakładzie Przemysłu Bawełnianego Andropol S.A. antybakteryjna tkanina, zdobyła złoty medal na prestiżowym międzynarodowym salonie wynalazków w Genewie. Tkanina przeznaczona dla lekarzy i personelu medycznego ma chronić przed przemieszczeniem się bakterii.

wakacje w Andrychowie

Tanie noclegi w górach - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

zobacz kamery w górach
Portal WPolskichGorach.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK

Bądź na bieżąco!

Polub nasz profil FB i otrzymuj

ciekawe oferty, promocje, rabaty