
Włącz dodatkowe opcje!
Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.
zamknij
Informacje o Bukowinie Tatrzańskiej
Województwo: małopolskie Powiat: tatrzański Gmina: Bukowina Tatrzańska
Ludność: 2700 (dane z roku: 2006)
Kod pocztowy: 34-530 - Poczta: Bukowina Tatrzańska
Służba zdrowia: Ośrodek Zdrowia SPZOZ ul. Długa 145, Poradnie ul. Kościuszki 11
Apteki: Apteka ul. Długa 147, U Kubusia ul. Kościuszki 29, Apteka pod Kotelnicą ul. Środkowa 181B
noclegi w Bukowinie TatrzańskiejInstytucje: Urząd Gminy ul. Długa 144, Policja ul. Długa 144,
Zabytki: Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, Dom Ludowy im Franciszka Ćwiżewicza,
Atrakcje turystyczne: Nowy kościół pod wezwaniem Serca Pana Jezusa, Murowano-drewniany kościół Najświętszego Serca Jezusa (1897), Chata Doborzyńskich, Wyciąg Narciarski Wierch Olczański, Wyciąg Narciarski Wierchy, Stacja Narciarska Rusiń-Ski, Zagroda (2 poł. XIX w.)
Kościoły: Kościół Parafialny p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. Kościuszki 1
Kina: Zakopane
Amfiteatr: Sułkowice
Muzea: Jurgów
Teatry: Zakopane
spanie w Bukowinie TatrzańskiejOpis miejscowości: Bukowina Tatrzańska leży na Podhalu w powiecie tatrzańskim, w województwie małopolskim. Bukowina położona jest na wysokości 967-1000 metrów nad poziomem morza. Najbliższe miasta, to Zakopane oddalone w kierunku południowo-zachodnim o 15km i Nowy Targ oddalony w kierunku północno-zachodnim o około 22 km. Bukowina to znany ośrodek sportów zimowych.
tanie noclegi w Bukowinie TatrzańskiejTrochę historii: Pierwsze wzmianki na temat Bukowiny Tatrzańskiej pochodzą z XVII wieku. Wieś najprawdopodobniej powstała na skutek wdzierania się w głąb tatrzańskiej puszczy pojedynczych osadników. Przez wyrąbywanie i wypalanie polan w oddalonej głuszy leśnej powstała zagroda lub kilka zagród, następnie wytyczono granice tej osady, zatwierdzono i wpisano do ksiąg gruntowych. W początkach XIX wieku, wskutek ciągłych wojen skarb austriacki coraz bardziej pustoszał, a niedobory uzupełniano poprzez zaciąganie licznych pożyczek bankowych. Hipotecznym zabezpieczeniem jednej z takich pożyczek była ziemia nowotarska. Mieszkańcy Bukowiny walczyli z dziedzicem Emanuelem Homolaczem, który od 1846 r. odbierał siłą grunty, polany, łąki i pastwiska. W początkach XIX wieku, istniał w Bukowinie przemysł i rzemiosło. Istniało kilka młynów, gonciarni i tartaków (trocy). Z rzemieślników działali w Bukowinie cieśle, stolarze, kołodzieje, szewcy wyrabiających kierpce. W pierwszych dziesiątkach XX wieku w Bukowinie powstały szkoła i kościół, które wywarły ogromny wpływ na ludność. 2 sierpnia 1931 roku ukończono i oddano do użytkowania parter budynku Domu Ludowego. Został on przystosowany do kursów spółdzielczych. Przez to zyskano dodatkowe środki na dalszą budowę.
Wydarzenia kulturalne: Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska ul. Długa 144
Informacja: Biuro Informacji Turystyczno ul. Długa 87
wakacje w Bukowinie Tatrzańskiej