
Włącz dodatkowe opcje!
Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.
zamknij
Informacje o Międzybrodziu Bialskim
Województwo: śląskie Powiat: żywiecki Gmina: Czernichów
Ludność: 3154 (dane z roku: 2008)
Kod pocztowy: 34-312 - Poczta: Międzybrodzie Bialskie
Służba zdrowia: Ośrodek Zdrowia, ul. Ks. Prałata Jana Banasia 9; Centrum Medyczne Nad Wodospadem, ul. Medyków 19;
Apteki: Apteka, ul. Plac Św. Ambrożego 9; Apteka w Czernichowie, ul. Żywiecka 81, 34-311 Czernichów;
noclegi w Międzybrodziu BialskimInstytucje: Poczta, Strażacka 9;
Zabytki: 100 letni kościół p.w. Św.Marii Magdaleny, Ks. Prałata Jana Banasia 5;
Atrakcje turystyczne: Miami Tropic. Ośrodek turystyczny, ks. prałata Banasia 22; Trasy narciarskie prowadzące na szczyt Góry Żar; Jezioro Międzybrodzkie;
Kościoły: 100 letni kościół p.w. Św.Marii Magdaleny, Ks. Prałata Jana Banasia 5;
Kina: Kino Helios, Mostowa 5, Bielsko-Biała; Kino Studio, Cieszyńska 24, Bielsko-Biała;
Muzea: Muzeum Motoryzacji, Kazimierza Wielkiego 1, 43-300 Bielsko-Biała;
spanie w Międzybrodziu BialskimOpis miejscowości: Wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Czernichów. Powierzchnia sołectwa wynosi 3095 ha, a liczba ludności 3330, co daje gęstość zaludnienia równą 107,6 os./km². Położona na zachodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego – na lewym brzegu Soły, w dolinach potoków: Ponikiew, Duża i Mała Żarnówka, na stokach Rogacza, Magurki Wilkowickiej i Hrobaczej Łąki. Ośrodek sportów wodnych, miejscowość o charakterze turystyczno-wczasowym. W częściami wsi Międzybrodzie Bialskie są: Żarnówka Duża i Żarnówka Mała.
tanie noclegi w Międzybrodziu BialskimTrochę historii: Początki wsi sięgają XV wieku. Historycznie miejscowość jest częścią księstwa oświęcimskiego, a po jego podziale do księstwa zatorskiego. W 1564 roku wraz z całym księstwem oświęcimskim i zatorskim leżała w granicach Korony Królestwa Polskiego, znajdowała się w województwie krakowskim w powiecie śląskim starostwie lipnickim. Po unii lubelskiej w 1569 księstwo Oświęcimia i Zatora stało się częścią Rzeczypospolitej Obojga Narodów w granicach, której pozostawało do I rozbioru Polski w 1772[3]. Po rozbiorach Polski miejscowość znalazła się w zaborze austriackim i leżała w granicach Austrii, wchodząc w skład Królestwa Galicji i Lodomerii. Międzybrodzie Bialskie powstało przez połączenie w 1924 roku dwóch gromad chłopskich – Międzybrodzia Lipnickiego i Międzybrodzia Kobiernickiego. Znajduje się tu murowany kościół z 1863 roku. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bielskiego.
Wydarzenia kulturalne: Centrum Kultury, Brodek 2, 34-312 Międzybrodzie Bialskie;
Informacja: Informacja Turystyczna w Centrum Kultury, Brodek 2, 34-312 Międzybrodzie Bialskie;
wakacje w Międzybrodziu Bialskim