Portal WPolskichGorach.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK

Bądź na bieżąco!

Polub nasz profil FB i otrzymuj

ciekawe oferty, promocje, rabaty

loader
Noclegi wolne miejsca Noclegi z rabatem Andrzejki Boże Narodzenie Sylwester Rezerwuj on-line +Dodaj ofertę
spanie w górach
Darmowe konto wczasowicza.
Włącz dodatkowe opcje!
Darmowe konto można założyć z wykorzystaniem profilu Facebook.

Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.

zamknij

Użyj konta Facebook

Polskie góry - oferty z rabatami

Informacje o Miłoszowie

Adres WWW: www.lesna.pl

Województwo: dolnośląskie Powiat: lubański Gmina: Leśna

Położenie: 51°00′16' N 15°15′00' E Ludność: 757 (dane z roku: 2007)

Kod pocztowy: 59-820 - Poczta: Leśna

Służba zdrowia: Mediton s.c. NZOZ Baworowo 67 Leśna, Sanitas. Przychodnia NZOZ Sienkiewicza 52 Leśna

Apteki: Apteka Salus Lubańska 1 Leśna, Apteka Słoneczna Rynek 8 Leśna

Banki: Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu Oddział w Leśnej Baworowo 87, Agencja PKO Banku Polskiego Pocztowa 10 Leśna

noclegi w Miłoszowie

Instytucje: Straż miejska w Leśnej Świerczewskiego 11 B, Urząd Miejski Rynek 19 Leśna, Policja Żeromskiego 10 Leśna, Ochotnicza Straż Pożarna Sienkiewicza 40 Leśna, Pogotowie Ratunkowe Zawidowska 4 Lubań, Pogotowie Ratunkowe. Oddział Sienkiewicza 40 Leśna, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna Pocztowa 10 Leśna

Zabytki: w Leśnej i okolicach: kościół par. pw. św. Jana Chrzciciela, kościół ewangelicki, obecnie rzym.kat. pomocniczy pw. Chrystusa Króla, cmentarz ewangelicki, obecnie park, obok kościoła, ratusz, kamieniczki z XIX wieku otaczające Rynek i przyległe uliczki; Leśna - Baworowo: zespół pałacowy; inne zabytki: sztolnie, wieża szubieniczna. Największą atrakcją Leśnej i okolic jest Zamek Czocha. Również atrakcyjne są zbiorniki: Jezioro Leśniańskie i Jezioro Złotnickie. W okolicach miasta znajduje się także Zamek Rajsko oraz Zamek Świecie.

Atrakcje turystyczne: Pozostałości zespołu dworskiego (XIX w.) w Miłoszowie; w Leśnej i okolicach: Wieża szubieniczna (XIII w.), Smolnik - Pozostałości zespołu dworskiego (XVI w.), Leśna - Zapora z najstarszą zawodową elektrownią wodną w Polsce, Kościół Chrystusa Króla, Ratusz, Neoromański kościół św. Jana Chrzciciela (1852-1854), Ruiny zamku (XIV w.), Zabytkowa zabudowa Starego Miasta (XVIII, XIX w.), Smolnik - Pozostałości zespołu dworskiego (XVI w.), Smolnik - Zabytkowe zabudowania (XVIII, XIX w.)


Kościoły: w Leśnej: kościół Jana Chrzciciela i Chrystusa Króla

Kina: Miejski Ośrodek Kultury i Sportu mieszczący się przy ul. Świerczewskiego 5a dysponuje salą teatralno-kinową.

Teatry: Miejski Ośrodek Kultury i Sportu mieszczący się przy ul. Świerczewskiego 5a dysponuje salą teatralno-kinową.

spanie w Miłoszowie

Opis miejscowości: wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubańskim, w gminie Leśna. Obecnie czynne jest tam przejazd samochodowe Miłoszów-Srebska(Czechy). Przez Miłoszów przepływa rzeka Miłoszowski Potok który jest lewobrzeżnym dopływem Kwisy.

tanie noclegi w Miłoszowie

Trochę historii: W 1460 roku wieś pojawia się w źródłach pod nazwą Hartmannsdorff. W latach 1500-1979 w Miłoszowie znajdywał się pałac, który podczas II wojny światowej został zniszczony. Pałac i Miłoszów od XV do XVII wieku należały do znanego łużyckiego rodu von Döbschitz. W przeszłości czynna była tutaj szlifiernia pereł i granatów. W czasie wojny istniała tam filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen oraz obóz jeniecki Stalag IV F. Więźniów zatrudniano przy kopaniu podziemnych tuneli oraz w miejscowej fabryce zbrojeniowej. Do dziś zachowała się fabryka oraz 2 wejścia do sztolni, zasypane zaraz po wojnie, oznaczone jako obiekty niespenetrowane.


Wydarzenia kulturalne: Animatorem życia kulturalnego w Leśnej jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu mieszczący się przy ul. Świerczewskiego 5a. Dysponuje on salą teatralno-kinową. Organizuje też wiele imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym. W Leśnej istnierje także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, która posiada bogaty księgozbiór. MOKiS w Leśnej prowadzi zajęcia tematyczne, pracownie, sekcje zainteresowań dla dzieci i dorosłych.

Informacja: Punkt Informacji Turystycznej Rynek 13 Leśna, Punkt Informacji Turystycznej Nowomiejska 2 Pobiedna

Żródło danych: www.wikipedia.pl, www.polskaniezwykla.pl, www.lesna.pl, www.banki.pl, www.karty.pl, www.kontomierz.pl

wakacje w Miłoszowie

Tanie noclegi w górach - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

zobacz kamery w górach