
Włącz dodatkowe opcje!
Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.
zamknij
Informacje o Radkowie
Województwo: dolnośląskie Powiat: kłodzki Gmina: Radków
Ludność: 2521 (dane z roku: 2011)
Kod pocztowy: 57-420 - Poczta: Radków
Służba zdrowia: Ośrodek Zdrowia w Radkowie
Apteki: Chmara-Lipianin sp.j. Apteka ul. Rynek 5, Pod Skalnym Grzybem. Apteka. Laska B. ul.Grunwaldzka 12 Radków
noclegi w RadkowieInstytucje: Urząd Miasta i Gminy w Radkowie ul. Rynek 1, Straż Miejska ul. Piastowska, Posterunek Policji ul. Kolejowa 13, Ochotnicza Straż Pożarna ul. Rynek 16, Poczta Polska ul. Grunwaldzka 10 Radków
Zabytki: renesansowy ratusz z 1545r., kościół późnogotycki św. Doroty z 1570r., neobarokowo- secesyjny kościół św. Andrzeja Boboli z 1905r., mury obronne z pierwszej połowy XVw., stary rynek, figura św. Nepomucena przy ul. Ogrodowej, stara, 300 letnia lipa na rynku (zabytek przyrody)- to już historia, lipę ścięto na początku tego roku, stare kamieniczki w całym mieście.
Atrakcje turystyczne: Szczeliniec Wielki, Park Dinozaurów w Karłowie, Błędne Skały, Zalew w Radkowie, Rynek i mury obronne w Radkowie, Skansen Muzeum Etnograficzne Mini Zoo - Wambierzyce, Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach, Kalwaria i zespół kaplic w Wambierzycach, Ruchoma szopka w Wambierzycach, Droga nr. 387 STU ZAKRĘTÓW Skansen i mini zoo, Zamek Kapitanowo, Drewniany młyn wodny, Białe Skały.
Kościoły: Parafia pw. św. Doroty w Radkowie ul. Ogrodowa 11
Kina: Kino Capitol ul. Jana Matejki 1 Kudowa-Zdrój
Amfiteatr: Amfiteatr w centrum miasta
Muzea: Muzeum Ziemi Kłodzkiej ul. Łukasiewicza 4 Kłodzko, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie Zdrój, Muzeum Filumenistyczne Mały Rynek 1, Bystrzyca Kłodzka, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie, Kopalnia Uranu w Kletnie, Etnograficzne Muzeum Misyjne, Galeria Muzealna im. Michała Klahra Starszego, Skansen Dawnych Sprzętów w Wambierzycach, Muzeum Josepha Wittiga.
Teatry: Teatr Zdrojowy, Kudowa Zdrój
spanie w RadkowieOpis miejscowości: Gmina Radków leży w zachodniej części województwa świętokrzyskiego, w powiecie włoszczowskim. Jej obszar graniczy od zachodu z gminami Nagłowice i Oksa, a od północy z gminą Włoszczowa. Gmina Radków leży poza głównymi trasami komunikacyjnymi. Na południe od gminy przebiega droga główna jedno-jezdniowa (78) łącząca Śląsk z Kielcami. Drogi drugorzędne łączą gminę z tą trasą w gminie Moskorzew w Moskorzewie i Chlewicach. Gmina ma połączenie autobusowe ze Szczekocinami, Włoszczową, Zawierciem, Częstochową i Kielcami. Odległość z Radkowa do Szczekocin wynosi 18 km, do Włoszczowy 21 km, do Kielc 70 km, do Częstochowy 77 km. Geograficznie gmina Radków znajduje się w zachodniej części makroregionu Wyżyny Małopolskiej i obejmuje dwa mezoregiony: Nieckę Włoszczowską i Płaskowyż Jędrzejowski. Jest położona w górnej części dorzecza rzeki Biała Nida oraz jej prawego dopływu-Kwilinki.
tanie noclegi w RadkowieTrochę historii: Radków wzmiankowany był już w 1290 jako Wünschelburg, a prawa miejskie uzyskał ok. 1320. Miasto było ośrodkiem produkcji rzemieślniczej, świadczą o tym występujące tutaj w XIV w. ławy chlebowe, mięsne i obuwnicze. W Radkowie zajmowano się także młynarstwem, piwowarstwem i sukiennictwem. Na przełomie XIV i XV w. ustalił się ostatecznie kształt Radkowa, który niewiele się zmienił do dzisiaj. W tym czasie wybudowano mury obronne wokół miasta, a w latach 1571-1580 kościół św. Doroty. W 1545 w mieście wybuchł groźny pożar, który strawił większą część Radkowa. Wojny w XVII i XVIII w. spowodowały upadek znaczenia miasta. Ożywienie gospodarcze miasta nastąpiło dopiero pod koniec XIX w., kiedy uruchomiono warsztaty tkactwa lnianego. W 1895 r. uruchomiono pobór kamieni piaskowca, którego wydobycie zwielokrotniono już w 1903 po wybudowaniu linii kolejowej. W roku 1925 zaczęła działalność poczta, oraz niewielkie fabryczki przemysłu drzewnego, spożywczego, włókienniczego i metalowego. W 1945 miasto zostało włączone do Polski i przyjęło obecną nazwę. Dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec.
Wydarzenia kulturalne: Sezonowo
Informacja: Informacja Turystyczna w Radkowie ul. Rynek 6.
wakacje w Radkowie