loader
Noclegi wolne miejsca Noclegi z rabatem Ustronne noclegi Boże Narodzenie Sylwester Rezerwuj on-line +Dodaj ofertę
spanie w górach
Darmowe konto wczasowicza.
Włącz dodatkowe opcje!
Darmowe konto można założyć z wykorzystaniem profilu Facebook.

Dzięki zalogowaniu do strefy wczasowicza uzyskasz dostęp do dodatkowych opcji które cały czas wzbogacamy.
Np. brak reklam na górze strony oferty.
Zakładając konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko i wyłącznie na potrzeby konta wczasowicza i newslettera.
szczegóły konta wczasowicza i przetwarzanych danych.

zamknij

Użyj konta Facebook

Polskie góry - oferty z rabatami

Wakacje online

Informacje o Szczyrku

Województwo: śląskie Powiat: bielski Gmina: Szczyrk

Ludność: 5782 (dane z roku: 2010)

Kod pocztowy: 43-370 - Poczta: Szczyrk

Służba zdrowia: Gminny Ośrodek Zdrowia w Buczkowicach. Filia- ul. Beskidzka.

Apteki: Pod Skrzycznem- ul. Myśliwska 11, Cefarm- ul. Beskidzka 69, Pod Starą Pocztą- ul. Beskidzka 16.

noclegi w Szczyrku

Instytucje: URZĄD MIASTA- ul. Beskidzka 4, Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika- ul. Myśliwska 34, BIBLIOTEKA MIEJSKA- ul.Myśliwska 34.

Zabytki: Zabytkowe Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, Kapliczka u Walczaków, Jaskinie: Lodowa, Salmopolska, Malinowska, w Klimczoku.

Atrakcje turystyczne: Sanktuarium na Szczerkowej Górce, Kaplica murowana u Walczaków, Pomnik w Zwierzyńcu, Zespół skoczni narciarskich Skalite, Regionalna Stara Karczma, Więzikowa Kępka – cmentarz, Kościół św. Jakuba Starszego (1797-1800), Obelisk i szlak turystyczny pamięci Stanisława Huli, Wyciąg Narciarski Beskidek, Wyciąg Narciarski Wyrobiska, Kilkanaście przedwojennych pensjonatów i drewnianych willi, Wyciąg Narciarski Beskid, Przełęcz Karkoszczonka (729 m n.p.m.).


Kościoły: Kaplica w Górnym Szczyrku- ul. Salmopolska, Sanktuarium św. Jakuba Starszego Ap.- ul. Kolorowa 35, Kościół św. Piotra i Pawła- ul. Myśliwska 44, Parafia ewangelicko-augsburska- ul. Wiślańska 62.

Kina: Kino Studio- ul. Cieszyńska 24, Bielsko-Biała.

Amfiteatr: Amfiteatr Skalite- Deptak nad Żylicą.

Muzea: Muzeum Juliana Fałata- ul. Juliana Fałata 34, Bystra.

Teatry: Teatr Polski- ul. 1 Maja 1, Bielsko-Biała.

spanie w Szczyrku

Opis miejscowości: Szczyrk jest miastem o charakterze turystyczno - wypoczynkowym. Szczyrk jest położony w Beskidzie Śląskim, powierzchnia 39 km2.

tanie noclegi w Szczyrku

Trochę historii: Jedni mówią, że nazwa miasta pochodzi od "szczyrkania" dzwonków na szyjach owiec. Inni, że pochodzi ona od dźwięków uderzeń narzędzi rolniczych o kamienie. Eksperci mówią, że to "szczerkały" kamienie w potokach. Rozwój turystyki w Szczyrku rozpoczął się po I wojnie światowej. Miały na to wpływ licznie uruchomione lazarety, gdzie leczyli wojenne rany żołnierze austriaccy. Do II wojny światowej wybudowano blisko 10 pensjonatów i rozpoczęła się modernizacja głównej drogi, która trwa do dziś, w związku z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, panującymi w Beskidach. W 1924 r. powstało pierwsze schronisko na Skrzycznem. W 1928 r. Salmopol, który był przez ponad 125 lat samodzielną miejscowością, został wchłonięty przez ekspansywnie rozwijający się Szczyrk. A że mieszkali tam w większości ewangelicy, więc miejscowość stała się symbolem ekumenicznego współżycia dwóch religii chrześcijańskich. Szczyrk otrzymał prawa miejskie w dniu 1 stycznia 1973 r.


Wydarzenia kulturalne: Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika- ul. Myśliwska 34.

Informacja: Informacja turystyczna- ul. Beskidzka 41.

wakacje w Szczyrku

Tanie noclegi w górach - polub nas na FB

Atrakcyjne oferty - zobacz koniecznie

zobacz kamery w górach

Wydarzenia w Szczyrku

Portal WPolskichGorach.pl wykorzystuje technologie cookies w celach marketingowych i statystycznych. Możesz zarządzać ustawieniami cookies w swojej przeglądarce. OK

Bądź na bieżąco!

Polub nasz profil FB i otrzymuj

ciekawe oferty, promocje, rabaty