Gliczarówka w Gliczarowie Górnym to doskonałe miejsce na wypoczynek w górskim klimacie. 🌄
Obiekt oferuje bezpłatny parking 🚗 oraz prywatny parking, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo dla każdego gościa. Ogród 🌳 oraz meble ogrodowe 🪑 pozwalają cieszyć się świeżym powietrzem w komfortowych warunkach. Dodatkowo, miejsce na piknik 🧺 oraz sprzęt do grillowania 🍖 umilą czas na świeżym powietrzu.
W Gliczarówka znajdują się pokoje dla niepalących 🚭 oraz pokoje rodzinne 👨👩👧👦, zapewniając komfortowy pobyt dla wszystkich. Goście mogą korzystać z Wi-Fi 📶, dostępnego bezpłatnie w całym obiekcie.
Obiekt zapewnia również indywidualne zameldowanie / wymeldowanie 🕒 oraz dostęp za pomocą kluczy 🗝️, co gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo. Dla miłośników aktywnego wypoczynku dostępne są piesze wycieczki 🚶♂️ oraz narciarstwo ⛷️ poza obiektem. Jazda na rowerze 🚲 i wycieczki lub spacery po miejscowych zabytkach 🏛️ dostępne są również dodatkowo płatne.
W obiekcie znajdziesz również gry planszowe / puzzle 🧩 oraz plac zabaw 🛝 dla dzieci, co sprawia, że Gliczarówka jest idealnym miejscem dla rodzin i osób szukających relaksu w pięknej okolicy.
Noclegi w Gliczarowie Górnym
Gliczarów Górny opis: Teren obecnego Gliczarowa stanowił obszar pasterski należący do przyległych wsi. W związku z tym w okolicy powstawały szałasy pasterskie, które służyły pasterzom i ich rodzinom za mieszkanie latem; później jako stałe miejsce zamieszkania. Od tego momentu można już mówić o początkach osadnictwa na terenie Gliczarowa Górnego. Czas ten przypada na XVII wiek. Osadnicy przybywali z okolicznych wsi, a także i z Węgier. Gliczarów Górny liczył już wtedy 12 zagród. Pierwsza pisemna wzmianka o miejscowości pochodzi z 1630 roku, następna pojawia się kilkanaście lat później, gdy król polski Jan Kazimierz w 1649 roku mianował sołtysem wsi Andrzeja Bafię. Wieś nosiła wówczas nazwę Gleycarów (dotyczyło to zarówno Dolnego jak i Górnego Gliczarowa). Gliczarów szczyci się wybitnym mieszkańcem niezwykle utalentowanym ludowym rzeźbiarzem. Mowa tu o Wojciechu Kułach Wawrzyńcoku (1812-1897). Jemu to zawdzięcza swoje trzy piękne i oryginalne ołtarze Stary Kościół przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem. Natomiast w Gliczarowie Górnym na Jurzystych stoi wykonany przez niego kamienny świątek- św. Jan Nepomucen. Działania wojenne na obszarach Gliczarowa Górnego dały się we znaki mieszkańcom na początku 1940 roku. Wraz z wyzwoleniem Podhala, nadeszło także i wyzwolenie wsi. Intensywny rozwój miejscowości nastąpił, gdy w 1969 roku zbudowano wodociąg wiejski oraz gdy w 1976 roku utwardzono drogę z Bukowiny Tatrzańskiej. Dzięki pracowitości mieszkańców Gliczarowa Górnego i Stołowego, Pogórze Gliczarowskie stało się dobrze zagospodarowanym terenem, oferującym turystom swą bogatą bazę turystyczną zarówno w okresie zimowym jak i latnim.