Ośrodek Wypoczynkowy Leśniczówka usytuowany jest w centrum malowniczej miejscowości Istebna w Beskidach. Na miejscu dostępne jest bezpłatne WiFi.
Wszystkie pokoje, apartamenty i domki zostały klasycznie urządzone w ciepłej kolorystyce, z wykorzystaniem drewnianych elementów. W każdym z nich znajduje się łazienka z prysznicem. Z okien roztacza się widok na góry. W pokojach czteroosobowych i apartamentach typu suite z widokiem na góry zapewniono aneks kuchenny.
W obiekcie można korzystać z sauny suchej o temperaturze 60 stopni Celsjusza, sauny suchej o temperaturze 90 stopni Celsjusza oraz sauny na podczerwień, a także z tężni solankowej, pokoju relaksacyjnego z sianem, krytego basenu i wanny z hydromasażem przy basenie oraz wanny z hydromasażem na świeżym powietrzu. Do dyspozycji gości jest także taras słoneczny wyposażony w leżaki.
W otwartej codziennie restauracji serwowane są dania kuchni regionalnej i europejskiej.
Na miejscu dostępna jest ponadto sala gier ze stołem bilardowym i sprzętem do tenisa stołowego oraz plac zabaw dla dzieci.
Obiekt jest doskonałym miejscem na rodzinny wypoczynek, na który można zabrać również zwierzęta. Za pobyt ze zwierzęciem pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 40 PLN.
Pozostałe udogodnienia obejmują bezpłatny parking.
Obiekt jest oddalony o 3 km od wyciągu narciarskiego Złoty Groń i parku wodnego Olza.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
Na miejscu możliwa jest tylko płatność kartą.
Niektóre pokoje mieszczą się poza głównym budynkiem: w domach i budynku Stara Karczma, znajdujących się na terenie posesji.
W dniu 24 grudnia w hotelu zostanie otwarte spa obejmujące saunę suchą, mokrą i na podczerwień, wannę z hydromasażem oraz tężnię. Obiekt oferuje również szeroki wybór masaży.Przed przyjazdem należy dokonać przedpłaty przelewem. Personel obiektu przekaże Gościom szczegółowe informacje po dokonaniu rezerwacji.
Jeśli chcesz otrzymać fakturę za opłacony wcześniej pobyt, wpisz tę prośbę i dane swojej firmy w polu Zadaj pytanie.
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi. Do dyspozycji Gości jest czajnik elektryczny, telewizor LCD oraz łazienka z prysznicem. Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 14 mkw. ;
Rodzinny apartament typu Studio. To studio z widokiem na góry oferuje telewizor z płaskim ekranem oraz łazienkę. Studio - 4 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 30 mkw. ;
Pokój czteroosobowy typu Classic. Pokoje tej kategorii mają powierzchnię 26 m². Pokój zapewnia dostęp do ogrodu. Pokój Czteroosobowy - 4 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 26 mkw. ;
Pokój Dwuosobowy typu Classic. Ten pokój dwuosobowy z widokiem na góry wyposażony jest w telewizor z płaskim ekranem. Niektóre pokoje dysponują balkonem. Pokój Dwuosobowy - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 14 mkw. ;
Domek z kominkiem. Ten domek z oddzielnym wejściem wyposażony jest w kuchenkę mikrofalową i przybory kuchenne. Domek - 4 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 52 mkw. ;
Apartament z widokiem na góry. Apartament ten mieści salon, oddzielną sypialnię oraz łazienkę z prysznicem. Posiłki można przygotowywać w aneksie kuchennym z płytą kuchenną, lodówką, przyborami kuchennymi i kuchenką mikrofalową. Pozostałe udogodnienia obejmują taras, część wypoczynkową, jadalnię oraz telewizor z płaskim ekranem. W tej opcji zakwaterowania do dyspozycji gości są 2 łóżka. Apartament - 4 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 52 mkw. ;
Pokój Trzyosobowy typu Classic. Ten pokój trzyosobowy oferuje szafę, czajnik elektryczny oraz prywatną łazienkę z prysznicem. Udogodnienia obejmują ogrzewanie i telewizor z płaskim ekranem. Podłoga wyłożona została wykładziną. W tej opcji zakwaterowania do dyspozycji gości są 2 łóżka. Pokój Trzyosobowy - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 18 mkw.
Noclegi w Istebnej
Istebna opis: Pierwszą osadą na terenie Istebnej były Jasnowice, powstały one najprawdopodobniej w połowie XVI; urbarz z roku 1552 określa je jako świeżo założoną wieś. Pod koniec tego też wieku na stokach południowych Złotego Gronia pojawili się osadnicy, tworząc podstawy pod rozwój nowej wsi Istebnej. Jednak pierwsza wzmianka o tej wsi ukazuje się w urbarzu Księstwa Cieszyńskiego dopiero w 1621 roku – spisano w nim wszystkich osadników oraz ich powinności, które miały obowiązywać od 1643 roku. Dlatego lata 1621-1643 uznawane są za okres kształtowania się organizacji wsi. Osadnicy Istebnej zobowiązani byli wobec księcia cieszyńskiego do produkcji gontów jak również do wyrębu drewna i spławiania go rzeką Olzą do Cieszyna. Drewna z Istebnej używano też m.in. do budowy szańców jabłonkowskich.