Obiekt Górskie Przysiółki w Koniakowie - Dom z bala KORONKA oferuje bezpłatne Wi-Fi oraz widok na góry. Położony jest on w miejscowości Koniaków. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Muzeum Narciarstwa – 19 km, Szlak Papieski w Beskidzie Żywieckim – 23 km. Obiekt zapewnia ogród oraz bezpłatny prywatny parking. W okolicy w odległości 5 km znajduje się Ośrodek narciarski Zagroń Istebna.
W domu wakacyjnym do dyspozycji gości przygotowano taras, kilka sypialni (3), salon oraz kuchnię z doskonałym wyposażeniem, w tym lodówką i zmywarką. W domu wakacyjnym zapewniono ręczniki i pościel.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: eXtreme Park – 28 km, COS Skrzyczne Ski Centre – 31 km.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji.
Przed przyjazdem należy dokonać przedpłaty przelewem. Personel obiektu przekaże Gościom szczegółowe informacje po dokonaniu rezerwacji.
Dom z 3 sypialniami. Guests will have a special experience as the holiday home features a fireplace. In the kitchen, guests will find a stovetop, a refrigerator, a dishwasher and kitchenware. Featuring a terrace with mountain views, this holiday home also provides a private entrance and a flat-screen TV. The unit offers 5 beds. Dom wakacyjny - 8 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 74 mkw.
Noclegi w Koniakowie
Koniaków opis: Osadnictwo na obszarze Koniakowa rozpoczęło się w pierwszej połowie XVII wieku. Prowadzone było ono przez mieszkańców Istebnej szukających nowych terenów pod łąki i pastwiska. Jako że były one dotąd porośnięte lasami, które tworzyły naturalną ochronę przed niepożądanym wtargnięciem obcych wojsk na teren Księstwa Cieszyńskiego (był to okres wojny trzydziestoletniej) osadnictwo to i związane z tym karczownictwo nie było mile widziane przez cieszyńskich Piastów, a księżna Elżbieta Lukrecja rozkazała swym leśnikom pierwsze tutejsze chałupy zburzyć. Za początek miejscowości uznaje się dziś rok 1712. Wtedy to na obszarze dzisiejszego Koniakowa wzniesiono pierwszych sześć stałych chałup. W następnych sześciu latach dołączyło do nich kolejnych dziewięć. Pierwsi osadnicy zajmowali się wyłącznie wypasaniem bydła i nierzadko popadali w konflikty z nadzorcami leśnymi. Gdy miejscowy system obronny stracił na znaczeniu, konflikty ustały. Samodzielna gmina powstała w 1816 roku, a za jej nazwę obrano Koniaków, nadać ją mieli osadnicy pochodzący z Koniakowa pod Cieszynem. W herbie umieszczono konia.