Willa Trela w Muszynie to urokliwy obiekt, który zapewnia komfortowy pobyt w pięknym otoczeniu. Goście mają do dyspozycji pokoje rodzinne oraz pokoje dla niepalących, które są przytulne i wyposażone w wygodne udogodnienia, takie jak szafa lub garderoba oraz gniazdko koło łóżka 🛏️. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę, gdzie znajdziemy ręczniki, suszarkę do włosów i prysznic 🚿.
Wokół obiektu rozciąga się piękny ogród z tarasem słonecznym, a także miejscem na ognisko, co czyni to miejsce idealnym do relaksu na świeżym powietrzu 🌞. Dla gości przygotowano wygodne meble ogrodowe, które zachęcają do wypoczynku na łonie natury 🌿.
Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu wiele atrakcji! Obiekt oferuje przechowalnię nart oraz współpracuje z szkółką narciarską, dzięki czemu jest doskonałą bazą wypadową na zimowe sporty 🎿. Latem można skorzystać z sprzętu do badmintona lub wybrać się na wycieczkę po okolicy 🚶♀️.
Willa Trela dba również o zdrowie i relaks swoich gości. Do dyspozycji jest wanna z hydromasażem 🛁 oraz sauna, a także możliwość zamówienia masażu 💆♀️, co pozwoli na pełen relaks po dniu pełnym aktywności.
Dla wygody gości obiekt oferuje bezpłatne Wi-Fi dostępne w całym budynku, a także bezpłatny parking na miejscu 🚗. Dodatkowym atutem są takie udogodnienia jak zestaw do parzenia kawy i herbaty w pokojach, co umili każdy poranek ☕.
Cały obiekt jest przyjazny alergikom i posiada całkowity zakaz palenia, co gwarantuje czystość i komfort dla wszystkich gości. Dzięki trosce o bezpieczeństwo, w Willi Trela znajduje się również sejf oraz monitoring, co zapewnia spokojny pobyt.
Zapraszamy do Willi Trela w Muszynie – miejsce, gdzie komfort spotyka się z naturą, a relaks łączy z aktywnym wypoczynkiem! 🌲
Noclegi w Muszynie
Muszyna opis: Powstanie i rozwój Muszyny związane są z pobliskim pograniczem oraz z przebiegającym wzdłuż doliny Popradu starym szlakiem handlowym zwanym "węgierskim". Pierwszą wzmiankę o tej osadzie spotykamy w akcie nadania z 1209 roku, w którym król węgierski Andrzej II zezwala na pobieranie cła nad rzeką Poprad koło Muszyny Proboszczowi Adolfowi ze spiskiej kapituły św. Marcina. W XIV wieku król Władysław Łokietek na skutek zatargu z biskupem Muskatą przyłączył te ziemie do królewszczyzny. Przez następnych 80 lat władają nimi kolejni władcy Polski. Prawa miejskie otrzymała w 1340 roku dzięki Kazimierzowi Wielkiemu i na ten okres przypada największy rozkwit Muszyny. Miasto od 1391 było "stolicą" Kresu Muszyńskiego (nazywanego Państwem Muszyńskim). Rządy w nim (w imieniu biskupów) sprawowali starostowie, z których najbardziej znany był Stanisław Kępiński przyjaciel Jana Kochanowskiego, który imię jego utrwalił we fraszce "Do starosty muszyńskiego". Państwo Muszyńskie zlikwidowano po pierwszym rozbiorze Polski, a miasto przeszło pod rządy Austriaków. W latach dwudziestych XX w. Muszyna, dzięki staraniom burmistrza Antoniego Jurczaka i dr Seweryna Mściwujewskiego stała się uzdrowiskiem. W 1930 została przyjęta do Związku Uzdrowisk Polskich. W 1932 dokonano odwiertu dwóch pierwszych źródeł mineralnych. Wybuch wojny w 1939r. i okupacja spowodowały całkowitą dewastację urządzeń uzdrowiskowych. Po okupacji wraz z ustaniem walk zaczęła następować normalizacja. W 1958 roku Muszyna znowu rozpoczęła swoją egzystencję jako uzdrowisko.