Obiekt Apartament Nowar znajduje się w miejscowości Nowa Ruda i oferuje bezpłatne Wi-Fi oraz bezpłatny prywatny parking. Goście mogą podziwiać widok na ogród. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Dworzec kolejowy w Polanicy-Zdroju – 29 km. Odległość ważnych miejsc od apartamentu: Katedra w Świdnicy – 40 km, Zamek Książ – 41 km.
W apartamencie z 1 sypialnią zapewniono salon z telewizorem z płaskim ekranem z dostępem do kanałów kablowych, a także aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, w tym lodówką. W apartamencie zapewniono ręczniki i pościel.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: Stacja kolejowa Kudowa Zdrój – 48 km, Muzeum Sztolni Walimskich – 16 km. Najbliższe lotnisko, Lotnisko Wrocław, znajduje się 93 km od obiektu Apartament Nowar.
Doba hotelowa od godziny 14:00 do 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)
Apartament z 1 sypialnią. In the well-equipped kitchenette, guests will find a stovetop, a refrigerator, a dishwasher and kitchenware. This apartment features a washing machine, a coffee machine, a flat-screen TV with cable channels and garden views. The unit offers 2 beds. Apartament - 4 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 42 mkw.
Noclegi w Nowej Rudzie
Nowa Ruda opis: Nowa Ruda, miasto położone w dolinie rzeki Włodzicy, swą historią sięga XIII wieku. Miasto założone zostało za czasów kolonizacji niemieckiej pod rządami króla czeskiego Przemysława Otokara II. Panował on w latach 1253-1278. Pierwsza pisana wzmianka o Nowej Rudzie datowana jest na rok 1337. Od 1352 r. dobra noworudzkie były własnością rodu Donynów. W latach 1350-1470 w mieście znacząco rozwinęło się rzemiosło takie jak tkactwo, szewstwo, oraz sukiennictwo. Poskutkowało to nadaniem cechu szewcom noworudzkim w 1404 r. oraz miejskim sukiennikom w roku 1416. Podczas wojen husyckich miasto było parokrotnie najeżdżane w latach 1427-1429 i doszczętnie zniszczone. Odbudowywało się ono długo i powoli na podstawie nowo nadanych praw poprzez rodzinę Donynów, którzy prawa te nadali w 1434 r. Rok ten to także rok, w którym po raz pierwszy wzmiankowana była kopalnia węgla kamiennego w mieście.