Osada Frycówka Nowy Targ to idealne miejsce na wypoczynek, które łączy wygodę, bliskość natury i komfortowe udogodnienia. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking ?️, a także prywatny parking na terenie obiektu, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo gościom. Wi-Fi ? jest dostępne w pokojach, dzięki czemu zawsze możesz pozostać w kontakcie z bliskimi lub pracować zdalnie.
Wszystkie pokoje wyposażone są w aneks kuchenny, który umożliwia samodzielne przygotowywanie posiłków. W kuchni znajduje się płyta kuchenna ?, piekarnik, czajnik elektryczny ☕ oraz lodówka, a także zmywarka i kuchenka mikrofalowa. Ponadto, dostępne są przybory kuchenne ?, które umożliwiają wygodne gotowanie i spożywanie posiłków w gronie rodziny lub przyjaciół. W jadalni znajduje się stół, przy którym można wspólnie spędzać czas.
Każdy pokój w Osadzie Frycówka zapewnia komfortowy salon, w którym znajduje się sofa ?️, kominek ? oraz część wypoczynkowa, idealna do relaksu po dniu pełnym wrażeń. Dodatkowo, dla większej wygody, dostępna jest rozkładana sofa. Telewizor z płaskim ekranem ? oraz kanały kablowe i satelitarne sprawią, że będziesz mógł cieszyć się ulubionymi programami i filmami w dowolnym momencie.
W sypialni znajdują się wygodne łóżka, a w łazience można korzystać z wanny ? lub prysznica ?, w zależności od preferencji. Pościel i ręczniki są dostarczane, a toaleta zapewniają pełny komfort. Dodatkowo, w pokoju znajduje się gniazdko koło łóżka, co ułatwia ładowanie urządzeń elektronicznych. W łazience znajdziesz także papier toaletowy i suszarkę na ubrania.
Dla gości, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu, przygotowano meble ogrodowe ? oraz stół na świeżym powietrzu, a także grill, idealny na wieczorne spotkania z rodziną czy przyjaciółmi. Taras i ogród to doskonałe miejsca do relaksu, gdzie można podziwiać piękne widoki na okolicę. Goście mogą również cieszyć się widokiem na ogród z okien swoich pokoi.
Obiekt jest wolnostojący, co zapewnia gościom większą prywatność i komfort. Zwierzęta ? są mile widziane, bez dodatkowych opłat, co czyni to miejsce idealnym dla osób podróżujących z pupilami. Osada Frycówka to także pokoje rodzinne, które zapewniają przestronność i wygodę dla większych grup. Pokoje dla niepalących oraz całkowity zakaz palenia zapewniają czystość i świeżość powietrza w obiekcie.
W Osadzie Frycówka znajdziesz wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku – wygodę, spokój i piękne otoczenie, które zapewnią niezapomniane wspomnienia.
Noclegi w Nowym Targu
Nowy Targ opis: Początki osadnictwa na terenach dzisiejszego Podhala sięgają XIII w., kiedy to z opactwa w Jędrzejowie przybyli tu cystersi. Założyli klasztor w Ludźmierzu, a w 1254 Bolesław Wstydliwy zezwolił im na zakładanie nowych osad. Już w 1233 wymieniana jest leżąca w tym miejscu osada o nazwie Stare Cło (Antiquum Theoloneum) lub Długie Pole. Była ona prawdopodobnie położona na prawym brzegu Białego Dunajca, na wschód od obecnego centrum miasta. Osada została założona przez cystersów ze Szczyrzyca, a lokowana na prawie niemieckim (magdeburskim) w 2. połowie XIII w. miała komorę celną przy szlaku handlowym ze Śląska na Węgry, którym wywożono sól i ołów, a sprowadzano wino. Jeszcze w 1338 znajdował się tam oddzielny kościół św. Leonarda, a sołtysem w tym czasie był człowiek o imieniu Günter. Według źródeł historycznych z XVII w. osada Nowy Targ (Novum Forum) została zniszczona przez Tatarów w 1287. Pierwsza wzmianka o istnieniu parafii, a zarazem Nowego Targu (lokowanego na prawie niemieckim) pochodzi z 1326. Po dojściu do władzy Kazimierz Wielki przejął własności cystersów. W ten sposób Nowy Targ, jak i całe Podhale, stał się w 1335 własnością królewską i tak zostało aż do rozbiorów. W 1337 zadecydowano o przeniesieniu miasta, w 1346 połączono go z leżącą niedaleko osadą Stare Cło, a Kazimierz Wielki nadał powtórny przywilej lokacyjny (22 czerwca). W ten sposób powstało nowe miasto z rynkiem i kościołem parafialnym (św. Katarzyny). Miasto zostało lokowane między Białym i Czarnym Dunajcem na 150 łanach frankońskich, które wcześniej należały do miejscowości Nowy Targ i Stare Cło. Zasadźcą był Dytrych, syn Dytrycha Szyi. Parafię w Starym Cle w 1350 przyłączono do parafii nowotarskiej, a od 1354 wymieniane są jako połączone.