Obiekt Polanica Luxury Apartment - Bliżej Zdroju oferuje bezpłatne Wi-Fi oraz widok na góry. Położony jest on w miejscowości Polanica-Zdrój. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Dworzec kolejowy w Polanicy-Zdroju – 1,4 km, Stacja kolejowa Kudowa Zdrój – 25 km. W okolicy apartamentu panują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i jazdy na rowerze. Na miejscu dostępny jest bezpłatny prywatny parking.
W apartamencie zapewniono balkon, kilka sypialni (2), salon z telewizorem z płaskim ekranem, aneks kuchenny ze standardowym wyposażeniem, takim jak lodówka i zmywarka, a także łazienkę (1) z prysznicem. Goście mogą podziwiać widok na miasto. W apartamencie zapewniono ręczniki i pościel.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: Pijalnia Wód Mineralnych – 500 m, Park Szachowy – 700 m. Lotnisko Lotnisko Wrocław znajduje się 103 km od obiektu.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji.
Apartament z 2 sypialniami. This spacious apartment comes with 1 living room, 2 separate bedrooms and 1 bathroom with a walk-in shower and a hairdryer. The well-fitted kitchenette has a stovetop, a refrigerator, a dishwasher and kitchenware. Boasting a balcony with garden views, this apartment also features a washing machine and a flat-screen TV with satellite channels. The unit has 3 beds. Apartament - 6 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 62 mkw.
Noclegi w Polanicy-Zdroju
Polanica-Zdrój opis: Pierwsze wzmianki z 1347 r. Osada była własnością rodu rycerskiego von Glaubitz. Z 1597 roku pochodzą wzmianki o istnieniu w okolicy wsi źródeł mineralnych. W 1630 założono folwark. W latach 1706–1707 zakon jezuitów wybudował dwór z kaplicą, który zaczął służyć pierwszym kuracjuszom, docierającym do Polanicy. Wyraźniejszy rozwój datuje się od XIX wieku, kiedy nowy właściciel Polanicy ocembrował jedno z pięciu tryskających wówczas źródeł (Józef), wzniósł dom zdrojowy (drewniane łazienki) i zamienił okoliczne pola na ogród. Wówczas też w Polanicy istniała już szlifiernia szkła, młyny wodne, tartak, browar, wytwórnia sadzy i leśniczówka. W 1890 doprowadzono linię kolejową z Kłodzka, co przyczyniło się do rozwoju uzdrowiska. Na początku I wojny światowej uzdrowisko zamknięto, a w domu zdrojowym urządzono szpital. Z ważniejszych inwestycji okresu międzywojennego wymienić należy teatr zdrojowy na 700 miejsc, otwarty w 1925 i nowe łazienki z 1930 Dawny teatr zamieniono na kasyno, zmodernizowano i rozbudowano urządzenia lecznicze oraz rozległy park. W tym też okresie zbudowano tor saneczkowy i skocznię narciarską. W czasie drugiej wojny światowej rozbudowa uzdrowiska została zahamowana, ponownie sanatoria zamieniono na szpitale wojskowe. W miejsce kuracjuszy pojawili się ranni żołnierze. Ponieważ miejscowość nie doznała zniszczeń wojennych, uzdrowisko wkrótce zaczęło przyjmować polskich kuracjuszy. Gośćmi kurortu byli m.in. Maria Dąbrowska, Mieczysław Fogg, Janusz Gniatkowski, a później znani arcymistrzowie szachowi, uczestnicy Memoriału Akiby Rubinsteina. Łagodny, podgórski klimat oraz obfite źródła wód mineralnych stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku, leczenia chorób układu krążenia i przewodu pokarmowego, a także zwalczania nałogu palenia tytoniu.