Pensjonat Bliss w Polanica-Zdrój to miejsce, które łączy wygodę z funkcjonalnością, oferując szereg udogodnień dla swoich gości. Obiekt zapewnia parking 🚗 oraz prywatny parking, co umożliwia bezpieczne zaparkowanie pojazdów w pobliżu. Dla tych, którzy przyjeżdżają z rodziną, dostępne są pokoje rodzinne 👨👩👧👦, które zapewniają wygodę i przestronność.
Na terenie pensjonatu znajduje się ogród 🌿 z meblami ogrodowymi 🪑, gdzie można spędzać czas na świeżym powietrzu. Dla dzieci przygotowano plac zabaw 🛝, który gwarantuje świetną zabawę. Obiekt jest całkowicie wolny od palenia, a pokoje dla niepalących 🚭 zapewniają komfort pobytu bez dymu papierosowego.
Pensjonat Bliss oferuje dostęp do Internetu 🌐 oraz bezpłatne Wi-Fi 📶, dzięki czemu goście mogą łatwo łączyć się z siecią. Na miejscu znajduje się także sklep, który zapewnia wygodny dostęp do podstawowych artykułów i produktów.
Ogrzewanie 🌡️ zapewnia komfortowy pobyt niezależnie od pogody, a przestronność i funkcjonalność pokoi spełnią oczekiwania każdego gościa. Możliwość wystawienia faktury 💼 sprawia, że pobyt w pensjonacie Bliss jest również odpowiedni dla podróżujących służbowo.
Pensjonat Bliss to doskonałe miejsce na relaksujący pobyt, łączące wygodę, nowoczesne udogodnienia i przyjazną atmosferę.
Noclegi w Polanicy-Zdroju
Polanica-Zdrój opis: Pierwsze wzmianki z 1347 r. Osada była własnością rodu rycerskiego von Glaubitz. Z 1597 roku pochodzą wzmianki o istnieniu w okolicy wsi źródeł mineralnych. W 1630 założono folwark. W latach 1706–1707 zakon jezuitów wybudował dwór z kaplicą, który zaczął służyć pierwszym kuracjuszom, docierającym do Polanicy. Wyraźniejszy rozwój datuje się od XIX wieku, kiedy nowy właściciel Polanicy ocembrował jedno z pięciu tryskających wówczas źródeł (Józef), wzniósł dom zdrojowy (drewniane łazienki) i zamienił okoliczne pola na ogród. Wówczas też w Polanicy istniała już szlifiernia szkła, młyny wodne, tartak, browar, wytwórnia sadzy i leśniczówka. W 1890 doprowadzono linię kolejową z Kłodzka, co przyczyniło się do rozwoju uzdrowiska. Na początku I wojny światowej uzdrowisko zamknięto, a w domu zdrojowym urządzono szpital. Z ważniejszych inwestycji okresu międzywojennego wymienić należy teatr zdrojowy na 700 miejsc, otwarty w 1925 i nowe łazienki z 1930 Dawny teatr zamieniono na kasyno, zmodernizowano i rozbudowano urządzenia lecznicze oraz rozległy park. W tym też okresie zbudowano tor saneczkowy i skocznię narciarską. W czasie drugiej wojny światowej rozbudowa uzdrowiska została zahamowana, ponownie sanatoria zamieniono na szpitale wojskowe. W miejsce kuracjuszy pojawili się ranni żołnierze. Ponieważ miejscowość nie doznała zniszczeń wojennych, uzdrowisko wkrótce zaczęło przyjmować polskich kuracjuszy. Gośćmi kurortu byli m.in. Maria Dąbrowska, Mieczysław Fogg, Janusz Gniatkowski, a później znani arcymistrzowie szachowi, uczestnicy Memoriału Akiby Rubinsteina. Łagodny, podgórski klimat oraz obfite źródła wód mineralnych stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku, leczenia chorób układu krążenia i przewodu pokarmowego, a także zwalczania nałogu palenia tytoniu.