Obiekt Pokoje Gościnne Akacja usytuowany jest w spokojnej części Polanicy-Zdrój, zaledwie 5 minut spacerem od parku zdrojowego. Oferuje on bezpłatne WiFi, taras słoneczny oraz zakwaterowanie w pokojach i apartamentach. Na miejscu zapewniono bezpłatny prywatny parking.
Pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych oraz czajnik elektryczny. Każdy z nich dysponuje łazienką z prysznicem. W niektórych pokojach dostępny jest ponadto taras lub balkon.
Goście obiektu Pokoje Gościnne Akacja mogą korzystać z płatnej usługi transferu do lokalnych stacji kolejowych oraz oddalonego o 1,5 godziny jazdy lotniska we Wrocławiu. Za dodatkową opłatą dostępna jest także usługa transferu do wybranej lokalizacji w Kotlinie Kłodzkiej oraz na terenie graniczącym z Republiką Czeską.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 10:00.
Przed przyjazdem należy dokonać przedpłaty przelewem. Personel obiektu przekaże Gościom szczegółowe informacje po dokonaniu rezerwacji.
Pokój Dwuosobowy typu Economy. Ten pokój dwuosobowy obejmuje łazienkę oraz balkon. Goście mają do dyspozycji telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych. W tej opcji zakwaterowania zapewniono 1 łóżko. Pokój Dwuosobowy - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 12 mkw. ;
Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami. This twindouble room is comprised of a flat-screen TV with cable channels, a private bathroom as well as a balcony. Pokój Dwuosobowy z 1 lub 2 łóżkami - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 16 mkw. ;
Pokój rodzinny. Ten pokój rodzinny oferuje łazienkę i balkon. Goście mają do dyspozycji telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych. W tej opcji zakwaterowania zapewniono 3 łóżka. Rodzinny - 5 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 26 mkw. ;
Rodzinny apartament typu Studio. Studio to oferuje łazienkę oraz balkon. Goście mają do dyspozycji telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych. W tej opcji zakwaterowania zapewniono 3 łóżka. Studio - 5 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 32 mkw.
Noclegi w Polanicy-Zdroju
Polanica-Zdrój opis: Pierwsze wzmianki z 1347 r. Osada była własnością rodu rycerskiego von Glaubitz. Z 1597 roku pochodzą wzmianki o istnieniu w okolicy wsi źródeł mineralnych. W 1630 założono folwark. W latach 1706–1707 zakon jezuitów wybudował dwór z kaplicą, który zaczął służyć pierwszym kuracjuszom, docierającym do Polanicy. Wyraźniejszy rozwój datuje się od XIX wieku, kiedy nowy właściciel Polanicy ocembrował jedno z pięciu tryskających wówczas źródeł (Józef), wzniósł dom zdrojowy (drewniane łazienki) i zamienił okoliczne pola na ogród. Wówczas też w Polanicy istniała już szlifiernia szkła, młyny wodne, tartak, browar, wytwórnia sadzy i leśniczówka. W 1890 doprowadzono linię kolejową z Kłodzka, co przyczyniło się do rozwoju uzdrowiska. Na początku I wojny światowej uzdrowisko zamknięto, a w domu zdrojowym urządzono szpital. Z ważniejszych inwestycji okresu międzywojennego wymienić należy teatr zdrojowy na 700 miejsc, otwarty w 1925 i nowe łazienki z 1930 Dawny teatr zamieniono na kasyno, zmodernizowano i rozbudowano urządzenia lecznicze oraz rozległy park. W tym też okresie zbudowano tor saneczkowy i skocznię narciarską. W czasie drugiej wojny światowej rozbudowa uzdrowiska została zahamowana, ponownie sanatoria zamieniono na szpitale wojskowe. W miejsce kuracjuszy pojawili się ranni żołnierze. Ponieważ miejscowość nie doznała zniszczeń wojennych, uzdrowisko wkrótce zaczęło przyjmować polskich kuracjuszy. Gośćmi kurortu byli m.in. Maria Dąbrowska, Mieczysław Fogg, Janusz Gniatkowski, a później znani arcymistrzowie szachowi, uczestnicy Memoriału Akiby Rubinsteina. Łagodny, podgórski klimat oraz obfite źródła wód mineralnych stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku, leczenia chorób układu krążenia i przewodu pokarmowego, a także zwalczania nałogu palenia tytoniu.