Noclegi u Nawary w Rabce-Zdroju to idealne miejsce dla osób szukających wygody i relaksu w malowniczej okolicy. Goście mogą korzystać z bezpłatnego parkingu ? oraz prywatnego parkingu ?️, który zapewnia komfortowy dostęp do obiektu.
W obiekcie znajduje się ogród ? oraz wspólna kuchnia ?️, które umożliwiają przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu i przygotowywanie posiłków. Wspólna część rekreacyjna ?️ z salą TV ? to doskonałe miejsce do relaksu po dniu pełnym atrakcji.
Dostęp do Internetu ? oraz bezpłatne Wi-Fi ? są zapewnione w całym obiekcie. Odkryty basen ?♂️ (czynny w sezonie) oraz zabawki do wody ?️ dodają atrakcyjności pobytowi, a leżaki ? i krzesełka plażowe ?️ zapewniają wygodę podczas relaksu przy basenie.
Dla miłośników aktywnego wypoczynku obiekt oferuje przechowalnię nart ?, a także możliwość korzystania z narciarstwa, pieszych wycieczek, i jazdy na rowerze ?♂️ poza terenem obiektu. Sprzęt do grillowania ? jest dostępny na miejscu, idealny do wspólnego spędzania czasu.
Obiekt nie zezwala na palenie ?, a pokoje dla niepalących ?️ oraz pokoje rodzinne ???? gwarantują komfortowy pobyt. Fryzjer/salon piękności ?♀️ jest również dostępny dla gości.
Możliwość wystawienia faktury ? i inne udogodnienia zapewniają wygodę i profesjonalną obsługę przez cały pobyt.
Noclegi w Rabce
Rabka-Zdrój opis: Nazwę po raz pierwszy wymienia, powołując się na dokument Bolesława Wstydliwego z 1254 roku Jan Długosz w formie Sal in Rabschyca, co wskazywałoby na to, że już wówczas rabczańskie solanki były znane i prawdopodobnie wykorzystywane dla potrzeb klasztoru cystersów, na terenie dóbr których Rabka leżała. W wyniku badań przeprowadzonych w 1858 r. przez krakowskiego chemika Adolfa Aleksandrowicza i lekarza Fryderyka Skobla stwierdzono, że miejscowe solanki są jednymi z najsilniejszych solanek jodowo-bromowych w Europie. Pierwszy zakład kąpielowo-leczniczy powstał w 1864 roku, a osiem lat później otwarto zakład leczenia dzieci. Specyficzny mikroklimat spowodował, że Rabka szybko rozwijała się, zwłaszcza jako uzdrowisko dziecięce. Pod okupacją niemiecką działała tu szkoła policji bezpieczeństwa i SD, która kształciła także pewną liczbę polskich policjantów. Po wojnie był to obok Zakopanego ważny ośrodek leczenia gruźlicy. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. nowosądeckiego.