Hotel SPA Budowlani usytuowany jest w Szczawnicy, 400 metrów od najbliższych wyciągów narciarskich, i oferuje eleganckie, jasne pokoje z bezpłatnym WiFi. Zaplecze spa dostępne jest za dodatkową opłatą, a z krytego basenu można korzystać bezpłatnie.
Każdy pokój w hotelu Budowlani obejmuje nowoczesną łazienkę z kabiną prysznicową. Pokoje wyposażone są w telewizor LCD i małą lodówkę.
Goście mogą zrelaksować się podczas profesjonalnych zabiegów na ciało lub skorzystać z łaźni parowej. Do ich dyspozycji jest także wanna z hydromasażem i sauna. Przygotowano także stół bilardowy i sprzęt do ping ponga. Dzieci mogą przyjemnie spędzić czas na placu zabaw.
Śniadanie w formie bufetu serwowane jest w restauracji, która zaprasza na dania kuchni polskiej, w tym specjały regionalne. Restauracja mieści się w części sanatoryjnej. Na życzenie lokal oferuje także potrawy wegetariańskie i dietetyczne.
Hotel SPA Budowlani położony jest na zboczu góry Bryjarka, 100 metrów od szlaków turystycznych.
Doba hotelowa od godziny 14:00 do 11:00.
Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji.
W momencie zameldowania wymagane jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz karty kredytowej. Życzenia specjalne zostaną zrealizowane w zależności od dostępności, a ich realizacja może podlegać dodatkowej opłacie.
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi. Jasny, elegancki pokój z telewizorem LCD i łazienką z prysznicem. Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 26 mkw.
Noclegi w Szczawnicy
Szczawnica opis: Szczawnica do 1529 r. była parafią, kiedy to biskup krakowski Piotr Tomicki afiliował ją do parafii w Krościenku. Mimo to, na miejscu zniszczonego murowanego kościółka szczawnickiego, w 1550 r. wybudowano drewnianą, krytą gontem świątynię. Drewniany kościółek służył wiernym, stając się w 1870 r. kościołem parafialnym. W XVIII w. Szczawnica ucierpiała z powodu pobytów wojsk i potyczek toczonych w okolicy. W 1706 r. w okresie III wojny północnej miały tu miejsce walki między wojskami rosyjskimi i wojskami starosty Lubomirskiego z Lubowli. W latach 1735/36 na terenie miejscowości stacjonowały oddziały kozaków przeciwnych wybranemu w elekcji królowi Stanisławowi Leszczyńskiemu. Burzliwy rozwój Szczawnicy rozpoczął się w XIX w. i związany był z leczniczymi właściwościami tutejszych szczaw. Pierwszej analizy wody szczawnickiej (późniejszej „Józefiny") dokonał w 1810 r. dr Rhodius z Krakowa. W 1824 r. szczawnicki sołtys Józef Zachwieja założył park zdrojowy (dzisiejszy Park Górny). Józef Stefan Szalay, który zarząd dobrami przejął w 1839 r. i rozpoczął okres szybkiej rozbudowy uzdrowiska. Budowa kurortu na europejskim poziomie stała się największą pasją życia Józefa Stefana. Z jego inicjatywy zbudowano kaplicę zakładową, pierwsze łazienki, restaurację, będące do dziś wzorem polskiego budownictwa uzdrowiskowego urocze pensjonaty. W 1876 r. umarł Józef Stefan Szalay. Zgodnie z testamentem Zakłady Zdrojowe w Szczawnicy przeszły na własność Akademii Umiejętności w Krakowie. W 1893 r. Akademia Umiejętności wydzierżawiła uzdrowisko (Górny Zakład) Feliksowi Wiśniewskiemu. Rozpoczął się okres stagnacji i ubożenia kurortu. 22 lipca 1962 roku Szczawnica otrzymała prawa miejskie.