Batory to trzygwiazdkowy hotel położony w górskim kurorcie Szczawnica w Pieninach. Obiekt ten oferuje pokoje z prywatną łazienką, telewizorem, telefonem oraz bezpłatnym dostępem do Internetu.
Hotel Batory jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania malowniczych Pienin. Miłośnicy jazdy na nartach mogą skorzystać z przechowalni sprzętu narciarskiego.
W trakcie pobytu można zrelaksować się w hotelowej saunie suchej i łaźni parowej lub podczas zabiegu masażu. Dla dzieci przygotowano plac zabaw.
Hotel Batory dysponuje własną restauracją i barem. Goście mogą zamówić śniadanie do pokoju.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
Goście, którzy chcieliby otrzymać fakturę, proszeni są o podanie danych w momencie dokonywania rezerwacji, przed uiszczeniem opłaty. Po wydrukowaniu paragonu fiskalnego bez numeru identyfikacji podatkowej wystawienie faktury nie będzie możliwe.
Pokój jednoosobowy. Jest to klasycznie urządzony pokój z łazienką oraz telewizorem z płaskim ekranem i dostępem do 14 kanałów. Pokój Jednoosobowy - 1 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 14 mkw. ;
Pokój rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci). Ten pokój rodzinny mieści łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów. Dla Gości przygotowano bezpłatny zestaw kosmetyków. Pokój dysponuje częścią wypoczynkową z telewizorem z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych, szafą, czajnikiem elektrycznym oraz sofą. W opcji zakwaterowania znajdują się 2 łóżka. Rodzinny - 4 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 30 mkw. ;
Pokój dwuosobowy typu Standard. Ten pokój dwuosobowy mieści łazienkę z prysznicem, suszarką do włosów oraz bezpłatnym zestawem kosmetyków. Pokój jest ogrzewany i wyposażony w szafę, czajnik elektryczny oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych. Podłoga została w nim wyłożona wykładziną. W opcji zakwaterowania znajdują się 2 łóżka. Pokój Dwuosobowy - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 16 mkw. ;
Pokój Dwuosobowy typu Superior. Ten pokój dwuosobowy mieści łazienkę z prysznicem, suszarką do włosów i bezpłatnym zestawem kosmetyków. Pokój wyposażony jest w szafę, czajnik elektryczny, sofę oraz telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych. Podłoga została w nim wyłożona wykładziną. Pokój Dwuosobowy - 3 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 24 mkw.
Noclegi w Szczawnicy
Szczawnica opis: Szczawnica do 1529 r. była parafią, kiedy to biskup krakowski Piotr Tomicki afiliował ją do parafii w Krościenku. Mimo to, na miejscu zniszczonego murowanego kościółka szczawnickiego, w 1550 r. wybudowano drewnianą, krytą gontem świątynię. Drewniany kościółek służył wiernym, stając się w 1870 r. kościołem parafialnym. W XVIII w. Szczawnica ucierpiała z powodu pobytów wojsk i potyczek toczonych w okolicy. W 1706 r. w okresie III wojny północnej miały tu miejsce walki między wojskami rosyjskimi i wojskami starosty Lubomirskiego z Lubowli. W latach 1735/36 na terenie miejscowości stacjonowały oddziały kozaków przeciwnych wybranemu w elekcji królowi Stanisławowi Leszczyńskiemu. Burzliwy rozwój Szczawnicy rozpoczął się w XIX w. i związany był z leczniczymi właściwościami tutejszych szczaw. Pierwszej analizy wody szczawnickiej (późniejszej „Józefiny") dokonał w 1810 r. dr Rhodius z Krakowa. W 1824 r. szczawnicki sołtys Józef Zachwieja założył park zdrojowy (dzisiejszy Park Górny). Józef Stefan Szalay, który zarząd dobrami przejął w 1839 r. i rozpoczął okres szybkiej rozbudowy uzdrowiska. Budowa kurortu na europejskim poziomie stała się największą pasją życia Józefa Stefana. Z jego inicjatywy zbudowano kaplicę zakładową, pierwsze łazienki, restaurację, będące do dziś wzorem polskiego budownictwa uzdrowiskowego urocze pensjonaty. W 1876 r. umarł Józef Stefan Szalay. Zgodnie z testamentem Zakłady Zdrojowe w Szczawnicy przeszły na własność Akademii Umiejętności w Krakowie. W 1893 r. Akademia Umiejętności wydzierżawiła uzdrowisko (Górny Zakład) Feliksowi Wiśniewskiemu. Rozpoczął się okres stagnacji i ubożenia kurortu. 22 lipca 1962 roku Szczawnica otrzymała prawa miejskie.