Obiekt Miętusowa Chata pod Babią położony jest w miejscowości Zawoja. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Góra Mosorny Groń – 6,9 km, Hala Miziowa – 39 km. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Obiekt zapewnia ogród oraz bezpłatny prywatny parking. W okolicy w odległości 6,7 km znajduje się Babiogórski Park Narodowy.
W domku zapewniono kilka sypialni (3), kilka łazienek (2), pościel, ręczniki, jadalnię oraz aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. Do dyspozycji Gości jest także telewizor z płaskim ekranem z dostępem do kanałów satelitarnych oraz taras z widokiem na góry.
Lotnisko Lotnisko Kraków-Balice znajduje się 90 km od obiektu.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
W momencie zameldowania wymagane jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz karty kredytowej. Życzenia specjalne zostaną zrealizowane w zależności od dostępności, a ich realizacja może podlegać dodatkowej opłacie.
Przed przyjazdem należy dokonać przedpłaty przelewem. Personel obiektu przekaże Gościom szczegółowe informacje po dokonaniu rezerwacji.
Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)
Domek z 3 sypialniami. This chalet boasts a sauna and a fireplace. Featuring a private entrance, this spacious chalet also is comprised of 3 bedrooms, a seating area and 2 bathrooms with a walk-in shower and a hairdryer. Guests will find a stovetop, a refrigerator, a dishwasher and kitchenware in the fully equipped kitchenette. The chalet also has a barbecue. Boasting a terrace with mountain views, this chalet also offers a coffee machine and a flat-screen TV with cable channels. The unit offers 5 beds. Domek - 8 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 100 mkw.
Noclegi w Zawoi
Zawoja opis: Zawoja powstała w XVI wieku i pierwszymi osadnikami byli pasterze wołoscy, którzy w poszukiwaniu nowych terenów wypasowych dotarli od Siedmiogrodu w rejon Beskidu Żywieckiego i osiedlili się na stałe. Nazwa wsi jest pochodzenia wołoskiego; wywodzi się z dacko-rumuńskiego słowa zavoiu (podmokły las nad urwistym zakolem rzeki) i pierwotnie brzmiała Zawój. Legenda wywodzi nazwę wsi od słowa zabój, wiążąc ją ze zbójnikami, a także od zawojów czyli kobiecych haftowanych chustek, z których wieś słynęła, czy też od wijącej się, zawijającej, krętej drogi. W XIX wieku na terenie Zawoi Centrum znajdował się ośrodek produkcji żelaza, wspomagający hutę w Makowie. Mniej więcej w tym samym czasie w Zawoi Wilcznej działała fabryka zapałek i tartak parowy. We wsi pracowały też liczne tartaczki wodne, folusze i młyny. Zawoja zaczęła zyskiwać miano miejscowości turystycznej, letniskowej i wypoczynkowej i do dnia dzisiejszego jest najczęściej odwiedzaną wsią w Beskidach, zarówno w lecie jak i zimie.